Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Sahte Bir Yükseliş Mi Gerçekleştiriyor? Kripto Uzmanı Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) ani yükselişinin sürdürülebilir olup olmadığını netleştirmek için analizini yaptı.

YouTube’da 165.000 aboneye sahip olan uzman analist Michaël van de Poppe, yeni paylaştığı bir videoda, BTC’nin 40.000 dolar seviyesini yeniden test etmesinin muhtemelen piyasada oynaklığa yol açacağını söyledi.

“Haftasonuna girerken çok yoğun bir gün yaşıyoruz. İnsanlar kendilerini dışlanmış hissettikçe piyasalarda FOMO (kaçırma korkusu) artıyor…

Bitcoin, 36.000 dolardan hafif bir sıçramadan sonra ağır bir şekilde kırılım gerçekleştirdi. 37.000 dolardan başka bir test daha yapıldı ve ardından yükselmeye başladık… Hacim önemli ölçüde arttığı için bir çok short pozisyon tasfiye edildi.”

Kripto uzmanı daha sonra BTC’nin bir sonraki nereye gidebileceğini anlamak için Bitcoin grafiğine baktı.

“Asıl kırılımın meydana gelmesinden bu yana hacim beklediğimiz gibi en yüksek olduğu için sahte mi yoksa sürdürülebilir bir hamle mi olduğuna bakmamız gerekiyor.”

Van de Poppe, Bitcoin’in 40.700 dolar ile 41.500 dolar arasında üst dirençle karşılaşacağını söyledi.

“Bu seviyeyi ilk kez test ettiğimiz için muhtemel olarak önceki destek seviyesi olan yeri direnç olarak denememiz lazım.

Bununla birlikte, bunu aşarsak, 44.200 dolarlık bir test göreceğimizi ve kesinlikle 46.000 dolara doğru ilerleyeceğimizi düşünüyorum.”

Van de Poppe, birçok insanın 40.700 dolar civarında satış yapmasını bekliyor ve bu da BTC üzerinde 38.400 dolara baskı yapacak.

“Bunu nasıl yapacağımız buradaki asıl soru.

Bunu bugün veya önümüzdeki 24 saat içinde yapacaksak, bu sahte bir yükseliş anlamına gelir… O zaman muhtemelen işimiz bitti demektir ve daha da düşük seviyelere yol almaya başlayabiliriz.”

Analist, Bitcoin’in devam etme şansı varsa 38.900 dolar seviyesini çok önemli bir destek olarak belirtiyor. Bu seviye kırılırsa, BTC’nin 33.000 ila 34.000 dolar aralığına düşebileceğini düşünüyor.

“Daha yüksek zaman aralığı direncine yaklaştığımız için odaklanmanız gereken bir ortama giriyoruz ve destek için bir seviye atlıyor olabiliriz.

Burada biraz daha konsolide olacak ve 39.000 doların üzerinde kalacaksak, 44.000 ila 46.000 dolara ulaşma ihtimalimiz artıyor.”

Van de Poppe, iki olası senaryo ortaya koyarak sonuca varıyor.

“Gerçek piyasa çöküşünden sonra bu seviyeyi ilk test ettiğimiz için 40.500 dolar seviyesinden satın almadım. Kırılım gerçekleşirse, sanırım 46.000 dolara devam edeceğiz.

40.300 dolardan 39.000 doların altına düşersek, bu ağır bir düzeltme olacak ve sanırım dipleri tekrar test edeceğiz.”

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, yüzde 3,57 artışla 41.628 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Sahte Bir Yükseliş Mi Gerçekleştiriyor? Kripto Uzmanı Açıkladı!