Dogecoin fiyatı

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dogecoin Fiyatı: Patlama Yapmaya Hazır Mı? l İbrahim COŞAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin fiyatı 0,105 dolar seviyesine ulaşarak son 4 ayın zirvesini gördü. Peki Dogecoin fiyatında yeniden patlama olur mu? Yatırımcılar Dogecoin fiyatında nasıl bir beklentide olmalı?

Dogecoin fiyatı için sırada neler olabileceğini hem teknik, hem temel analiz hem de en son önemli haber gelişmeleri ışığında hep birlikte inceleyelim.

Köpek temalı altcoin’lerin arasında piyasa değeri en yüksek olan Dogecoin (DOGE) fiyatı 4 Nisan tarihinde 1 saat gibi çok kısa bir sürede %35’in üzerinde çok sert bir şekilde yükseldi. Böyle sert bir yükselişin sebebi ise Twitter’ın kendi logosunun yerini DOGE‘nin logosunun almasından kaynaklanıyor.

6 Nisan tarihinde ise Twitter logosu eski haline döndüğünde DOGE fiyatı düşüşe başladı ve popüler altcoin %20’nin üzerinde bir düzeltme yaptı. Şimdi ise önemli olan bu düzeltme bir alım fırsatı mı onu tespit etmek.

DOGE Twitter haberinin etkisiyle 4 Nisan’da psikolojik direnç olan 0,1 dolar seviyesini geçerek yatırımcılarına kazandırdığı kazanımların büyük bir kısmını son 5 günde içinde 0,081 dolar seviyesine düşerek kaybettirdi.

Dogecoin fiyatı alım yapmak için uygun mu?

Dogecoin fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde arttı ve dünkü günlük kapanışı ise 0,08473 dolar seviyesinde yaptı.

DOGE yaklaşık son 4 gündür 0,080 ile 0,084 arasında oluşan kanalda akümüle oluyordu ama dün 19.00 sularında bu akümüle bölgesinin üst bandı olan 0,084 dolar direncini yukarı yönlü olarak kırmayı başardı. Bu seviye takip edilmesi gereken kritik ve önemli bir dirençti. Bu seviyenin kırılmasıyla alıcıların ve satıcıların çekişmeli bu mücadelesini alıcılar kazanmış gibi görünüyor.

DOGE
DOGE/USDT Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Kripto yatırımlarınızı daha karlı hale getirmek için TradingView’a katılın ve en iyi ticaret fırsatlarını kaçırmayın! TradingView’e buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

DOGE, hem 0,084 dolar direncini kırdı hem de günlük kapanışını 0,08473 dolar seviyesinde yaparak bu direncin üzerinde günlük mum kapanışı yapmış oldu. Yani yaklaşık 4 gündür enerjiyi biriktirdi biriktirdi ve artık kanal kırılımı gelmiş oldu.

İlginizi Çekebilir: XRP’de Ralli Kaldığı Yerden Devam Edebilir! l İbrahim COŞAR

Ayrıca bu akümüle olunan kanal bölgesinin alt bandı olan 0,080 dolar seviyesi çok güçlü bir destek seviyesi. Çünkü günlük grafikte Hareketli Ortalama (MA) 20, 100 ve 200 tam olarak bu seviyelerde yani burası birleşik bir destek konumu. 8 Nisan tarihinde 0,08035 dolar seviyelerine düşüp yaptığı düzeltme hareketi ile bu güçlü destek bölgesini neredeyse nokta atışı test etmiş oldu ve bulunan stop’ları temizledi. Haliyle bu seviyenin test edilmesi teknik olarak yükselişin yeniden başlaması güçlü destektir. 

DOGE Gunluk
DOGE/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Dünkü kapanış ile birlikte iki gündür bu kritik destek seviyesi olan 0,080 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapmış oldu. Bu durum ise yeni bir patlamanın başlangıcı olabilir. 2 gün boyunca bu seviye üzerinde kapanış gelmesi yeni bir yükseliş hareketine işaret ediyor. Zaten 0,08 dolar seviyesinden sıçrama geldiği, düzeltmenin sona erdiği ve yükselişin başladığı açık bir şekilde görünüyor.

Bahsetmek istediğim bir diğer teknik gösterge ise Göreceli Güç Endeksi (RSI) orta çizginin üzerinde tutunmayı başardı. Bu durum piyasanın alıcıların tarafında olduğunu ve yükselişten yana olduğunu gösteriyor.

Güncel destek seviyelerimiz sırasıyla 0,08348 – 0,08225 – 0,08106 ve 0,080 dolar seviyeleridir. 0,080 dolar en güçlü destektir. Buranın önümüzdeki günlerde yani çok kısa vadede kolay kolay kırılacağını şimdilik düşünmüyorum.

Güncel direnç seviyelerimiz sırasıyla 0,090 – 0,09255 – 0,09917 ve 0,10509 dolar seviyeleridir.

DOGE için potansiyel işlem senaryom!

2 gün boyunca günlük mum kapanışını 0,080 dolar güçlü desteğinin üzerinde yaptığımız için Dogecoin fiyatında yeni bir patlama görebiliriz. Tabi burada hemen trene atlamamak ve işleme girdikten sonra hedef fiyatın gelmesi için çok beklememek adına aşağıda verdiğim potansiyel seviyelerimi takip etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Analizlerim sadece balık tutmayı öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda balığı da veriyor. Analiz yazılarımı ve yatırım tavsiyesi olmayan kendi potansiyel işlem senaryolarımı kaçırmak istemiyorsanız, yatırımcılara özel olan ücretsiz Telegram kanalıma katılmanızı öneririm. Kanalımda paylaştığım analizlerle bir adım önde olacaksınız. Telegram “BİTCOŞAR Yatırımcı” kanalıma buraya tıklayarak katılın ve beni buraya tıklayarak Twitter’dan takip etmeyi unutmayın!

Bu analiz yazısını yazdığım sırada ise Dogecoin fiyatı 0,08436 dolar seviyesinde işlem görüyor. 0,08620 dolar seviyesi kırılırsa yükseliş yönlü olarak oradan işleme girilebilir. Stop seviyesi ise 0,083 dolar seviyesine verilebilir. Böyle bir senaryoda ise DOGE’de yeniden 1 dolar seviyelerini test edebiliriz ama işlemi 0,09917 dolar direncine gelmeden 0,099 dolar seviyesinde kapatabiliriz. İnşallah bu potansiyel işlemim gerçekleşirse %15 oranında bir yükselişi hep birlikte değerlendirmiş oluruz.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır ama hiçbir işleminizde “kaldıraç kullanmamanız” finansal geleceğiniz açısından yatırım tavsiyesidir.

Dogecoin Fiyatı: Patlama Yapmaya Hazır Mı? l İbrahim COŞAR
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!