Ethereum fiyatı
Ethereum fiyatı

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Fiyat Analizi: Düşen Fiyat Yeni Bir Yükselişe mi İşaret?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı hızla 400 doların altına düştü ve ABD doları karşısında 310 dolara yakın bir destek buldu.

ETH fiyatı muhtemelen 310 doların üzerinde bir destek tabanı oluşturuyor ve iyi bir toparlanma başlatabilir.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

4 saatlik grafikte 355 dolara yakın direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi yer alıyor.

Parite, 360 dolarlık direnci temizlerse 55 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) doğru toparlanabilir.

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 340 doların üzerinde birkaç olumlu işaret gösteriyor. Görünüşe göre ETH / USD, yakın vadede 360 ​​dolarlık direncin üzerinde daha büyük bir toparlanma hedefliyor.

Ethereum fiyat analizi

490 dolar seviyesinin yakınında önemli bir tepe oluşturduktan sonra, Ethereum fiyatı ABD Doları karşısında yeni bir düşüşe başladı. ETH fiyatı, düşüş bölgesine geçmek için 400 dolara yakın birçok kilit desteği kırdı.

Düşüş, fiyatın 360 dolarlık desteğin ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) altına düşmesine neden oldu. Hatta 330 dolarlık desteği kırdı ve 310 dolara kadar düşük seviyeden  işlem gördü. Son zamanlarda, fiyat 310 dolar seviyesinin üzerinde bir destek tabanı oluşturduktan sonra yukarı yönlü bir düzeltme başlattı.

320 dolar ve 330 dolar direnç seviyelerinin üzerinde bir kırılma oldu. Şu anda, 488 dolardan 310 dolara kadar inen aşağı doğru hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesini test ediyor.

Bununla birlikte, fiyat son kırılma bölgesi olan 355 dolar ve 360 ​​dolar seviyelerine yakın büyük bir dirençle karşı karşıya. Ayrıca 4 saatlik grafikte 355 dolara yakın direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi yer alıyor.

Trend çizgisi direncinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 376 dolarlık direnci tekrar ziyaret edebilir. Bir sonraki ana direnç, 400 dolar seviyesine ve 55 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yakın. Aşağı doğru hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın olan fiyat 488 dolardan 310 dolara geriledi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Düşüş yönünde ise, fiyatın 340 dolar seviyesinin yakınında teklifler bulması muhtemel. Ana destek şu anda 310 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor ve bunun altında 250 dolara doğru düşüşün hızlanma şansı var.

Grafiğe bakıldığında, Ethereum fiyatı açıkça yükseliyor ve 340 dolar seviyesinin üzerinde güzel bir şekilde işlem görüyor. Genel olarak, fiyat 360 dolarlık direnci temizlerse 55 basit hareketli ortalamaya (4 saat) doğru toparlanabilir.

Teknik göstergeler

4 saatlik MACD – ETH / USD için MACD artık yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi) – ETH / USD için RSI hala 50 seviyesinin altında yer alıyor.

Temel Destek Seviyeleri – 340 dolar ardından 310 dolar.

Temel Direnç Seviyeleri – 360 dolar ve 376 dolar.

Ethereum Fiyat Analizi: Düşen Fiyat Yeni Bir Yükselişe mi İşaret?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!