Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Rakibi Olan Bu Altcoin, 2 Kat Yükselebilir: Başarılı Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başarılı kripto para analisti, bu altcoin’in mevcut boğa koşusu sırasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine tekrar ulaşabileceğini söyledi.

Youtube’da 1,84 milyon aboneye sahip olan Coin Bureau isimli kanalın sunucusu olan ve Guy olarak bilinen analist, yeni paylaştığı bir videoda, Ethereum (ETH) rakibi olan bu altcoin’in yerleşik uyarlanabilirliğinin uzun vadeli beklentilerinin anahtarı olduğunu söyledi.

“Tezos, yalnızca hayatta kalmakla kalmayıp aynı zamanda gelişebilmesi için açıkça gelişmek üzere tasarlanmış birkaç kripto para biriminden biridir…

XTZ, en iyi kripto para birimlerinden biri olma yolunda ilerliyor.”

Tezos ilk olarak 2014’te önerildi ve XTZ 2018’de piyasaya sürüldü. Projenin web sitesine göre, başarıyı sağlamanın anahtarı olarak hem tasarıma hem de yönetime değer veriyor.

“Tezos, küresel bir doğrulayıcı, araştırmacı ve inşaatçı topluluğu tarafından desteklenen varlıklar ve uygulamalar için blok zincirinin benimsenmesinin önündeki temel engelleri ele alan açık kaynaklı bir platformdur.

Tasarım gereği Tezos, uzun vadeli yükseltilebilirliği, açık katılımı, işbirliğini ve akıllı sözleşme güvenliğini benimsiyor.”

Coin Bureau sunucusu, özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un aynı süre içinde nasıl performans gösterdiğiyle ilgili olarak, XTZ fiyatının hala düşük olduğunu söyledi.

“XTZ, diğer kripto para birimlerinin çoğuna kıyasla o kadar iyi performans göstermedi… Sadece yaklaşık 10 kat arttı. ICO katılımcıları bunun yerine BTC ve ETH’lerini elinde tutsaydı, neredeyse 20 kat kazanmış olacaklardı.

Tezos Vakfı’nın BTC’nin değer deposu özelliğinin farkında olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Özet geçmek gerekirse, Tezos Vakfı, ister ilk tahsisten, ister stake etme ve delegasyon ödüllerinden veya her ikisinden olsun, XTZ satışlarından önemli miktarda para alıyor olabilir.

Bunlar ve kurumsal yatırımcılar gibi diğer kuruluşlar tarafından sözde satışlar, muhtemelen XTZ’nin fiyatının birkaç istisna dışında başından beri bastırılmasının nedenidir.”

Guy, geçen Nisan ayında oyun geliştiricisi Ubisoft ve Mayıs ayında Red Bull’un Formula 1 yarış takımı dahil olmak üzere birkaç önemli ortaklık sayesinde XTZ’nin fiyatının arttığından da bahsetti. Müzik odaklı, değiştirilemez token (NFT) pazarı OneOf, Tezos üzerine inşa edildi ve geçen yıl 60 milyon doların üzerinde sermaye toplamayı başardı.

Ünlü analist, fiyat tahmini yaparak, analizini sonlandırdı.

“XTZ’nin fiyat hareketi ne kadar zayıf olursa olsun, kurumsal ortaklıklarının oldukça etkileyici olduğu inkar edilemez bir gerçek.

Bu ortaklıkların yanı sıra Tezos’un devam eden yükseltmeleri ve yeni DApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar), XTZ için ciddi bir talep yaratmaya başlıyor.

Bu, önceki ayı piyasasından bu yana içinde bulunduğu pozitif fiyat trendinde açıkça görülebilir. Bu ivme devam ederse, bahse girerim, XTZ’nin boğa piyasası bitmeden önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (12,19 dolar) yeniden test ettiğini görebiliriz.”

Yazının yazıldığı sırada XTZ, gün içi yüzde 0,75 düşüşle 4,20 dolardan işlem görüyor. 2022’ye 4,50 dolar civarında başlangıç yapan XTZ, Çarşamba günü genel piyasa düşüşü olmadan önce 5,31 dolara yükselmişti.

Ethereum Rakibi Olan Bu Altcoin, 2 Kat Yükselebilir: Başarılı Analist Açıkladı!