Fidelity’nin Stratejisti, Bitcoin’in Büyük Destek Seviyesini Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans devi Fidelity’de stratejist olarak görev alan Jurrien Timmer, Bitcoin’in, önceden söylediği gibi daha yüksek bir destek seviyesi oluşturduğunu söyledi.

Twitter’da 80 bin takipçiye sahip olan Timmer, paylaştığı yeni tweet’te, yazdığı bir ileti dizisinde, çoğu kişinin bilmediği bir metrik olan dormansi akışı’nın, Bitcoin’in dip seviyesinin 40 bin dolar olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Birkaç gün önce, S-eğrisi modelimden yükselen içsel değere dayanarak, 40 bin dolar seviyelerinin BTC için yeni 30 bin seviyeleri yani eskiden gerçekleştirdiği dip seviyenin olabileceğini açıkladım.”

Timmer, Bitcoin’in 2011 başlangıcından bu yana, BTC fiyatının talep S-eğrisi içinde değiştiği verileri izleyen bir grafik paylaştı.

Kaynak: Jurrien Timmer/Twitter

Analitik firması Glassnode’un “dormansi akışı” metriğine karşılık, Timmer, geçen yıl 30 bin seviyesinin dip olduğu ve bu metrik sayesinde de şimdiki dip seviyenin 40 bin dolar olduğunu söyledi.

Timmer’ın paylaştığı tweet’in devamında, Federal Rezerv’in (Fed) politikaları ve artan enflasyon dahilinde Bitcoin’in 40.000 dolar seviyelerinde aşırı satım bölgesine uğradığını ve tekrar toparladığını yazdı.

Kaynak: Jurrien Timmer/Twitter

Stratejist, altın gibi Bitcoin’in de bir değer deposu olduğuna inanıyor.

“Bitcoin’i diğer daha geleneksel değer deposu olan altınla karşılaştırmayı seviyorum.

Burada BTC/altın oranının geçen yıldan itibaren kırılma bölgesine geri döndüğünü görüyoruz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!