Haftalık Bitcoin Görünümü Şaşırttı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, hafta sonu 1300 dolarlık fiyat rallisi yaptıktan sonra yeni haftaya düzeltici bir notla başladı.

Sabahın erken saatlerinde BTC yüzde 0.41 düşüşle 19,088 dolara geriledi. Böylelikle parite, haftalık grafiklerde aşağı yönlü momentumu sağlam tuttu ve bu durum, teknik olarak aşırı alım hislerini etkisiz hale getirmek için düşüş düzeltmesine daha da devam edebileceğini gösterdi.

bitcoin
Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, ayılar, makro ekonomik sektördeki fiyat karşıtı gelişmeler konusunda da temkinli davranıyor. ABD doları, Aralık ayında destek seviyelerini korumak için mücadele etti ve Eylül’ün en yüksek seviyelerinden yüzde 4’ün üzerinde düşüş gösterdi. Parasal ve maliye otoriteleri tarafından gösterilen eşi görülmemiş çabalar sürdükçe, daha fazla fiyat düzeltmesi riski taşıyor.

FOMC Toplantısı

Federal Rezerv’in son politika kararı 2020 için Bitcoin’in yükseliş eğilimine yardımcı olurken ABD dolarının desteğini daha da sarsabilir.

Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Salı ve Çarşamba günü yapacağı toplantıda, referans faiz oranlarını yüzde 0-0.25’te bırakabilir ve böylece, maksimum istihdam ve yüzde 2’nin üzerinde enflasyon elde edene kadar faiz oranlarını orada tutmaya söz verebilir.

Piyasa ayrıca Fed’in varlık satın alma programına ilişkin kılavuzda herhangi bir değişiklik beklemiyor. Merkez Bankası şu anda her ay 80 milyar dolarlık Hazine Tahvili ve 40 milyar dolarlık ipotek destekli menkul kıymet satın alıyor. Yetkilileri, önümüzdeki aylarda da mevcut hızda borç satın almaya devam edeceklerini taahhüt ettiler.

 

Ultra düşük faiz oranları ve sınırsız tahvil satın alma kombinasyonu Bitcoin’e fayda sağlama eğilimindedir. BTC, söz konusu politikalara karşı Mart ortasındaki en düşük seviyesinden yüzde 400’e kadar yükseldi, çünkü öncelikle daha düşük getirili kısa vadeli Hazine Bonosu tutmayı ve ABD dolarını yatırımcılara daha az çekici hale getirdiler.

Çevre, Bitcoin’in en güvenli liman olarak ortaya çıkması için tam anlamıyla doğru. Halka açık firma MicroStrategy, ödeme şirketi Square ve deneyimli sigorta şirketi MassMutual dahil olmak üzere ana akım kurumların telaşı, fiat karşıtı önlem olarak kripto para birimine yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı.

Diğerleri davayı takip edebilir.

Bitcoin 20.000$

Temel gerekçelerle, Bitcoin fiyatı Çarşamba günü Fed’den net bir sinyale kadar 20.000$’ın altında konsolide etmek istiyor gibi görünüyor. Bu arada, yükselen COVID-19 vakaları nedeniyle daha fazla ekonomik kilitlenme olasılığı ile birlikte siyasi meseleler üzerindeki başka bir teşvikle ilgili belirsizlik devam ederken, yüksek profilli yukarı yönlü hedef çok zor görünüyor.

bitcoin
Kaynak: TradingView

Bu arada, Bitcoin’in RSI aşırı alım sinyalleri hakkında uyarıda bulunduğu sürece teknik bir düzeltme yakın görünüyor. 20.000$ hedefine yaklaşmak, günlük tüccarlar tarafından 16.000$ veya daha düşük bir seviyeye doğru başka bir satışla sonuçlanabilir. Ancak Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş beklentilerine zarar vermez. Yatırımcılar, 20.000$’ı yeniden test etmek için bir sonraki destekte çantalarını doldurabilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!