Ünlü Analiste Göre Bitcoin, Ters Boğa Modeli Oluşturuyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü bir analist, önemli destek seviyelerine sahip olduğu sürece Bitcoin (BTC) için yukarı yönlü bir kırılmanın mümkün olduğunu düşünüyor.

Analist Justin Bennett, lider kripto para biriminin birkaç gündür 40.000 doların altında kaldığı için, önemli destek ve direnç seviyelerini belirleyen ayrıntılı bir strateji oturumu sunmak amacıyla YouTube kanalında bir video paylaştı.

“Bitcoin kritik bir destek alanında… 35.000 ila 37.000 dolar arasında.

Bitcoin hala desteğin üzerinde tutuyor. Evet, grafiklerin harika görünmediğinin farkındayım. Temel grafiğin önünde birçok engel var.”

Ünlü analist, 35.000 ila 37.000 dolarlık destek seviyesi kırılana kadar düşüşe geçmeyeceğini söylüyor. Şimdilik, son fiyat hareketlerinin Bitcoin’in yukarı yönlü bir tersine dönüş modeli gerçekleştirmeye ve BTC’yi daha yüksek seviyelere çıkarmaya hazır olabileceğini düşünüyor.

“Bunun gibi modeller, yalnızca son birkaç gün içinde değil, son birkaç hafta ve ay içinde gördüğümüz gibi bir satıştan sonra, genellikle bir yükseliş hareketi tetikleme eğilimindedir.

Bu, tipik olarak işleyen bir yükseliş formasyonudur. Açıkçası, ortalama 36.800 dolar seviyelerinin altındaki bir yakınlık bu fikri geçersiz kılacaktır. Daha önce bahsettiğim gibi aralık 36 bin dolar ve 35 bin dolar civarında bulunuyor.

Bitcoin’in bu bölgeden vazgeçtiğini görürsek, her şey masadan kalkar ve muhtemelen 30.000 dolara geri döneriz.

Ancak genel olarak, bu model satıcıların tükenmesine işaret ediyor. Bunun gibi genişleyen alçalan bir kama, satıcıların tükenme sinyalini verdiği düşen bir kamaya çok benzer.”

Bitcoin
Kaynak: Justin Bennett

Bennett, Bitcoin boğalarının iyimserliklerinin doğrulandığını ve tam olarak nerede kendilerini göstereceklerini değerlendirmek için grafiklerin daha derinlerine iniyor. 39.000 dolar ve üzerinin ulaşılması gereken seviyeler olarak gördüğünü söylüyor.

“Bu formasyonun teyidi, buradaki (39.000 ila 39.600 dolar) alanın üzerinde bir yakınlık olacaktır. Saatlik grafikte bu trend çizgisinin üzerine çıktığını düşünün, bu da düşük 39 bin dolar civarında bir yere ve ardından 39.600 dolara gelir.

Unutmayın, bu kırılma, Bitcoin’in günü 39.600 doların üzerinde kapatmasını görmemiz gereken önemli bir seviye olacak.”

Bennett, 2021 yılının Eylül ve Ekim aylarında ve rallilerden önceki geçen Ocak ayında yaşadığı benzer düşüşlerin altını çiziyor.

Ve analizini şu sözlerle bitiriyor:

“Bu kama modelini doğrulamak için, Bitcoin’in saatlik grafikte bu direnç alanının (39.000 dolar) üzerine çıktığını ve ardından günlük zaman diliminde 39.600 doların üzerinde kapanış yaptığını görmek istiyorum.

Yani bu, bu alanın (40.100 dolar) üzerindeki günü kapatmak anlamına geliyor ve sonra da istediğimiz kırılım anını yakaladığımızı düşünüyorum.

Tabii ki, başka bir rotasyonun daha düşük olduğunu görebiliriz, bu durumda 37.000 doların hemen altındaki bu alan bizler için destek işlevi görecek.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 38.688 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!