Ünlü Stratejist, BTC Rallisinin 50 Bin Doların Üzerinde Olacağını Söyledi: Ama Uyardı!

BTC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para stratejisti, Bitcoin’in 50.000 doların üzerinde bir ralli başlatacağını düşünüyor ancak BTC’nin yükselişini sürdüremeyebileceği konusunda da uyarıyor.

Twitter’da 462.300 takipçiye sahip olan ve Pentoshi takma adıyla tanınan analist, Bitcoin’in düşüş trendini sürdürmeden önce 50.000 doların üzerinde düşüş eğilimi gösteren daha düşük bir kurulum gerçekleştirmesini beklediğini söyledi.

“Bence 2022’de Michael Saylor’un BTC alış ortalamasına yani 30 bin dolara doğru gidiyoruz. Ama önce makroda ölçekte daha düşük bir tepe yapmamız gerekiyor. En azından şimdilik öyle görünüyor.

Ancak, 58.000 dolar ile 60.700 dolar aralığına yükseliş gerçekleştirirsek bu senaryo geçersiz sayılır. Şunu da unutmayın ki, daha düşük bir tepe yaptığımızda orada satış gerçekleştirmek iki taraf için de çok güzel bir fırsattır.

Minimum fırsat maliyeti, maksimum ödül demektir.”

Kaynak: Pentoshi/Twitter

Pentoshi’nin grafiğine göre, Bitcoin şu anda düşüş eğiliminde ve Mayıs 2022’ye kadar 30.000 doların altındaki makro aralığını tekrar ziyaret etmeye hazır görünüyor.

Ancak kısa vadede, kripto stratejisti, kritik fiyat alanı 2021’in çoğu için güçlü bir direnç seviyesi olarak hareket ettiği için 40.700 dolarlık desteğin geçerli olması gerektiğini söyledi.

“40.700 dolar. Tarihsel bağlam çok önemlidir, ancak nadiren kullanılır. Büyük para nereye girip nereden çıkıyor?”

Teknik analizde, bir varlık güçlü bir direnç alanını ele geçirdiğinde, boğaların zor kazanılan bölgelerini savunması beklendiğinden fiyat seviyesi genellikle desteğe dönüştürülür.

Bitcoin bir rahatlama rallisi başlatırken, Pentoshi, altcoin’lerin ya yatay hareket yapacağına ya da daha da düşeceğine inanıyor ve bu da BTC’nin kripto piyasalarındaki likiditenin çoğunu çekeceğini gösteriyor.

“Artık alt/USD ve alt/BTC piyasa yapısının her ikisi de kırılıyor, bence maksimum acı, BTC sıçradığında, alt/USD direnç seviyelerine takılınca ve alt/BTC düşüş yaşarken Bitcoin daha düşük bir seviyeye ulaşır ardından altcoin’ler daha çok düşer.

BTC.D ([BTC Hakimiyeti) ‘sat’ gösterdiğinde, piyasa acı çekiyor.”

Kaynak: Pentoshi/Twitter

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!