Zilliqa (ZIL) Yüzde 950 Artarak Bitcoin’i Geçti!

zilliqa
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) değeri 10.000 doların altındaki yerini korurken Theta Token (THETA) ve Zilliqa (ZIL) gibi birkaç altcoin müthiş bir çıkış yakaladı.

Piyasa değeriyle 40. sırada yer alan kripto para birimi Zilliqa Mart ayındaki çöküşten bu yana yüzde 950’lik bir artış gördü. Bu beklenmeyen artış ZIL’in canavar yükselişinin bittiğine mi yoksa daha yeni mi başlıyor olduğuna dair bir analiz gerektiriyor.

Kripto Para Piyasası Günlük Performans. Kaynak: Coin360

Zilliqa, Mart ayında 0,0022 dolardan 0,02 dolara yükseldi

Zilliqa döngüsünü 0.0022 dolara düşürdükten hemen sonra 0,02 dolara yükseldi. Bu yüzde 950’lik artış son zamanların en büyük oranlarından biri.

Ancak grafikte görüldüğü gibi Zilliqa’nın değeri şu anda daha fazla yukarı doğru çıkması beklenmeyen bir direnç alanı içinde.

ZIL/USD 1 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafikten yola çıkılarak ZIL değerinin bir değişim aralığı içinde olduğu söylenebilir. Bu aralığın direnç noktaları 0.022 – 0.025 dolar arasında seyrederken, destek seviyeleri ise 0.012 ve 0.014 – 0.015 dolar arasında bulunuyor.

Peki son dönemlerde iyi bir çıkış yakalaması bir kripto parayı hemen satın alabileceğiniz anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Herhangi bir satın alma işlemine karar vermeden önce belirli bir varlığın değer artış-azalış hareketlerini bir grafik üzerinde analiz etmek her zaman yararlı olacaktır.

ZIL’in durumuna bakılırsa, kısa vadede bir değer artışı potansiyeli, dezavantajlı bir değer düzeltimi potansiyelinden daha düşük. Peki, hangi seviyelere dikkat edilmeli?

Büyük olasılıkla yaşanacak olan 0.012 – 0.015 dolar arası değişim, yukarı doğru yeni bir şok dalgası gelmeden önce sağlıklı ve doğal bir değer düzeltimi sağlayacaktır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!