15 Aralık BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Fiyat analizi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğalar ayıların baskısını kaldıramadı ve ilk 10 kripto paranın çoğu Bitcoin’in (BTC) düşüşünü izledi. Solana (SOL) yüzde 0,30 artışla kuralın tek istisnası olarak kaldı.

Screenshot 6
Coinmarketcap’E Göre En Büyük 10 Kripto Para

BTC/USD

Dün, Bitcoin (BTC) fiyatı esas olarak üst sınırı 47.745 dolar seviyesinde olan bir yan kanalda hareket etti. Gün boyunca fiyat bu direnci kırdı ancak sadece bu gece üzerinde bir dayanak elde etmeyi başardı. Alıcılar, iki saatlik EMA55 civarında sönen zayıf bir yükseliş momentumu oluşturabildiler.

Btc 221
Tradingview Tarafından Sağlanan Btc/Usd Grafiği

Bir aydan fazla bir süredir, boğalar bu ortalama fiyat seviyesinin üzerinde gerçekten bir yer edinemedi. Her seferinde, ayılar zayıf kırılma girişimlerini kontrol ediyor ve BTC fiyatını EMA55 hareketli ortalamasının altına çekiyor. Görünüşe göre, Kasım ayının sonunda parite, ortalamanın üzerinde güvenli bir şekilde tutunmayı başardı. Ancak bu ayın başında, güçlü bir düşüş momentumu, fiyatı Eylül ayının en düşük bölgesine yani 42.447 dolardaki destek seviyesine geri itti.

Ortalama fiyatların seviyesi çiftin tersine çevrilmesi için tekrar çalışırsa, bu haftanın sonunda BTC fiyatı 42.447 dolarlık desteğe geri dönebilir.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 47.200 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Geçen gün boyunca, Ethereum (ETH) fiyatı 3.800 dolar seviyesinin üzerinde bir tutunma noktası elde etmeyi başardı, ancak yine de iki saatlik EMA55 seviyesinin üzerine çıkamadı. Zayıf bir yükseliş, büyük hacimler tarafından desteklenmez.

Eth 145
Tradingview Tarafından Sağlanan Eth/Usd Grafiği

Boğalar ortalama fiyat seviyesinin üzerine çıkamazsa, bu haftanın sonuna kadar Ethereum fiyatı 3.400 dolarlık desteğe doğru düşmeye devam edebilir.

Ethereum, yazının yazıldığı sırada 3.740 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

Dün, Ripple fiyatı 0,80 dolar direncinin üzerinde bir dayanak elde etmeye çalışıyordu. Günün sonunda, piyasa katılımcılarının ortak çabalarıyla fiyat, pariteyi bir ay boyunca yerel bir düşüş trendinde tutan iki saatlik EMA55 seviyesini deldi.

Tradingview Tarafından Sağlanan Xrp/Usd Grafiği

XRP fiyatı, büyük bir alıcının desteğiyle ortalama fiyat seviyesinin üzerine çıkarsa, 0,90 dolarlık dirençte bir artış mümkündür.

Alıcılar hareketli ortalama EMA55’in üzerinde bir dayanak elde edemezlerse, aylık düşüş eğilimi 0,70 dolarlık desteğin altında devam edebilir.

XRP, yazının yazıldığı sırada 0,7869 dolardan işlem görüyor.

15 Aralık BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.