Cardano

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Cardano Ralliye Devam Edebilir mi? Kripto Analisti Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Benjamin Cowen, birkaç faktörün Cardano’nun (ADA) şu anda bir boğa koşusunu başlatmasını engelleyebileceğini söyledi.

YouTube’da 692.000 aboneye sahip olan analist Cowen, yeni paylaştığı bir videoda, Bitcoin’in (BTC), ADA’nın fiyatının yükselmesini engelleyebilecek “bir numaralı” sınırlayıcı faktör olduğunu söylüyor.

Analist, BTC’nin piyasanın sağlığını kontrol ettiğini ve Bitcoin fiyatı düşüş eğilimindeyken ADA’nın bu eğilimi tamamen karşılamasının zor olacağını açıkladı.

ADA’nın fiyatı bir hafta önce 1,19 dolardan Salı günü 1,63 dolara yükseldi, bu yazının yazıldığı sırada 1,42 dolardan işlem görüyor.

Cowen, ADA’nın “boğa piyasası destek bandının” 1,64 ila 1,81 dolar arasında değiştiğini belirtiyor. Boğa piyasası destek bandı, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşiminden oluşan teknik bir göstergedir.

“Buna 1,81 dolar seviyesindeki kısa vadeli bir direnç olarak bakabilirsiniz.”

Akıllı sözleşme platformu Cardano’nun 2022 yılı için birçok projesi var. Input Output Hong Kong (IOHK) geçtiğimiz günlerde, aralarında varlıkların transferine izin vermek için ana zincire bağlı ayrı blok zincirler olan yan zincirlerin uygulanmasını içeren bu yıl ağ ölçeklendirme planlarını açıkladı.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson da kısa süre önce, bu yıl tamamlanacağını ve Cardano’nun diğer önde gelen akıllı sözleşme platformlarının teknik öğelerini eşleştirmesini sağlayacağını söylediği birkaç farklı gelişmeyi özetledi.

Ancak Cowen, yatırımcılar, bu planlı yükseltmelerin gerçekte ne kadar başarılı olduğunu takip etmeleri konusunda uyarıyor.

“Bir aksaklık yaşanmıyor mu? İnsanları kısa vadede beklentilerini düşürmeye teşvik ediyorum.

Her şeyde olduğu gibi, yeni bir şey var olduğu zamanki gibi, yol boyunca engeller karşımıza çıkacak.”

Cardano Ralliye Devam Edebilir mi? Kripto Analisti Açıkladı!