Bitcoin

Doğru Tahminleriyle Bilinen Uzman Analist, Bitcoin İçin Fiyat Tahmini Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki zaman diliminde Bitcoin’in (BTC) bu yıl çökeceğini tahmin eden kripto analisti, lider kripto para birimi için en düşük fiyatın ne olacağını düşündüğünü bizlere sundu.

Twitter’da 319.300 takipçiye sahip olan ünlü analist Capo, takipçilerine, lider kripto varlık temel destek seviyesinin altına düştüğü için Bitcoin’in daha da düşmesini beklediğini söyledi. Açıklamalarına da şu şekilde devam etti:

“BTC için önümüzdeki günlerde yeni düşüşler görmemiz gerektiğini düşünmemin nedenlerinden bazıları:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

BTC, boğa koşusunun ana ekseni olan 30.000 dolarlık destek bölgesini kırdı. Bu bir bölge, seviye değil. Tüm fitilleri alarak 29.000-31.000 dolar arasında. Şimdi o bölgeyi direnç olarak test ediyor.”

BTC
Kaynak: Capo/Twitter

Analist, Bitcoin’in tekrar yükselmeye başlamadan önce 21.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin 29.206 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Capo, önümüzdeki birkaç gün içinde yüzde 40 ila yüzde 50 oranında daha düşmesini beklediği altcoin‘ler için de benzer bir tahmine sahip.

“Ayı bayrağının minimum hedefine henüz ulaşılmadı (23.000 dolar). Bunu, bazı ana hedeflere henüz ulaşılamayan altcoin’lerde de görebilirsiniz.”

Uzman analist, kripto varlık fiyatlarının en düşük seviyelere ulaştıktan sonra toparlanacağını söylüyor ancak ayı piyasasının yakında biteceği konusunda karamsarlığını sürdürüyor. Kısa süre önce, altcoin’lerin 2024’te Bitcoin yarılanmasından sonrasına kadar yeni zirveler yapmayabileceğini de önemle belirtti.

“Bu son düşüşten sonra iyi bir toparlanma bekliyorum (kripto paraya bağlı olarak yüzde 100 ila 500 sıçrama), ancak bu yılın ilerleyen günlerinde ayı piyasasının devam ettiğini görebiliriz. 2024’ün ortalarına kadar yeni ATH’ler beklemiyoruz.

Doğru Tahminleriyle Bilinen Uzman Analist, Bitcoin İçin Fiyat Tahmini Yaptı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.