Milyarderler Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti.

ABD bankacılık devi, lider kripto para biriminin şu anda küresel değer deposu piyasasının beşte birini oluşturduğunu söyledi. Dolayısıyla, Bitcoin, altının pazar payını geçebilirse, 100 bin dolar seviyelerini kolaylıkla geçebilir.

Aralık ayının sonlarında, Fundstrat’tın yönetici ortağı Tom Lee, lider kripto para biriminin 200.000 dolara fırlayabileceğini tahmin ettiğini söylemişti.

Bitcoin maksimalisti Max Keizer, ağın hızla büyüyen hash oranı nedeniyle fiyatın bu yıl 220.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Ancak efsanevi yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin için yükselişin sınırlı kalacağını söyledi. Lex Fridman ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, lider kripto para biriminin fiyatının, mücevher ve merkez bankası varlıklarını hariç tutan altın piyasa değerinin yüzde 20’sini geçme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin fiyatının 600.000 dolara yükseleceğini söyledi.

Ezici Performans

Bitcoin geçen yıl yaklaşık yüzde 60 yükseliş gerçekleştirirken, performansı, altcoin’lerin çoğuna ve hatta bazı büyük şirketlere kıyasla sönük kaldı.

Odd Lots podcast’inin ortak sunucusu Joe Weisenthal, kısa süre önce Apple hissesinin büyük ölçüde daha az oynaklıkla karşı karşıya kalmasına rağmen 2021’de Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

Ayrıca, Bitcoin’in riske göre ayarlanmış getirileri, gayrimenkul ve S&P 500 endeksi ile karşılaştırıldığında çok daha düşüktür.

Bu arada altın, küresel ekonomik toparlanmanın olduğu dönemde 2015’ten bu yana en kötü yılını kaydetti. ABD Merkez Bankası’nın bu yıl iki faiz artırımı açıklaması bekleniyor ve birçok analist, eşi benzeri görülmemiş para basımından büyük ölçüde yararlandıkları için Bitcoin gibi riskli varlıkların fiyatları için iyiye işaret etmeyeceğini iddia ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!