featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Solana (SOL), 30 Dolarlık Direnç Seviyesini Kırdı: Göz Ardı Edilmemesi Gereken 3 Seviye

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana önemli bir fiyat seviyesine ulaştı ve sonraki hamleler onun öngörülebilir geleceğini belirleyecek.

Solana, önemli 30 dolarlık fiyat seviyesini geçti. Bu rakam, SOL için önemli bir direnç seviyesi olarak dikkat çekiyor. Çünkü daha önceki fiyat hareketlerinde belirleyici bir rol oynamıştı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (23 Ekim)

Bunun Solana’nın bu fiyat seviyesiyle ilk etkileşimi olmadığını belirtmekte fayda var. Temmuz’a geri dönüldüğünde, SOL bu belirli seviyede bir tersine dönüş yaşadı, bu da mevcut hareketi piyasa gözlemcileri için daha da ilgi çekici hale getirdi.

image 166
Kaynak: TradingView

SOL fiyat grafiğinden çıkan en ilginç teknik model, “altın haç”tır. Bu model genellikle, 50 günlük hareketli ortalamanın, uzun vadeli bir hareketli ortalama olan 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkmasıyla ortaya çıkar.

Bu yükseliş söylemine, yükselen Göreceli Güç Endeksi (RSI) de ekleniyor. Bilmeyenler için RSI, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesidir. RSI 70’in üzerinde olanlar genellikle aşırı alım olarak kabul edilirken, 30’un altındakiler aşırı satım olarak kabul edilir. Şu anda SOL’ün RSI’sı yükselişte, güçlü alım baskısını işaret ediyor ve varlık üzerindeki yükseliş duruşunu güçlendiriyor.

30 dolarlık direnç seviyesi çok önemli olsa da yatırımcıların diğer iki önemli fiyat seviyesinin de farkında olması gerekiyor. Birincisi, geçmişte hem destek hem de direnç görevi gören 25 dolar seviyesi. SOL’un kısa vadeli bir geri çekilme yaşaması durumunda bir destek görevi görebilir. İkincisi, 35 dolar noktasının aşılması halinde yeni zirvelere kapılar açılabilir ve Solana’nın devam eden yükseliş eğilimi daha da artabilir.

Solana (SOL), 30 Dolarlık Direnç Seviyesini Kırdı: Göz Ardı Edilmemesi Gereken 3 Seviye
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!