Ünlü Analist, Bu Altcoin’lerin Yüzde 280 Yükseleceğini Söyledi!

LUNA
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coin Bureau isimli YouTube kanalının sunucusu Guy, ilk on Ethereum (ETH) rakibi kripto varlıkların mevcut fiyatının, üç katına kadar yükselebileceğini söylüyor.

YouTube’da 1,92 milyon aboneye sahip olan ve Guy takma adıyla tanınan analist, yeni paylaştığı bir videoda, algoritmik merkeziyetsiz sabit para platformu Terra’nın (LUNA), ortalama yüzde 284 artış gerçekleştirebileceğini söylüyor.

Guy’a göre, yükseliş öncelikle Terra‘nın ABD dolarına sabitlenmiş parası olan TerraUSD’nin (UST) popülaritesinden sağlanacak.

“LUNA’yı gerçekten tutan tek şey devasa piyasa değeri. Ancak UST’nin kullanılabilirliği ve popülaritesi, LUNA’ya 150 ila 200 dolar arasında bir fiyat etiketi vererek 2-3 kat daha yükseltmeyi başarabileceği anlamına geliyor.”

Coin Bureau sunucusuna göre, kripto piyasasının geri kalanı düşüşe geçtiğinde LUNA genellikle yükselişe geçiyor.

“Ayrıca LUNA, kripto piyasası düşüşe geçtiğinde yükselme eğiliminde bulunuyor. Bu da muhtemelen şu anda neredeyse, çoğu blok zincirinde bulunan ve büyük borsalarda işlem gören UST isimli stabilcoin’e artan talepten kaynaklanıyor. LUNA’nın fiyat hareketi de UST’ye olan talep tarafından yönlendiriliyor.”

Analist, UST talebini artıran nedenlerden birinin de stabilcoin’in merkezi olmayan doğası olduğunu düşünüyor.

“Yeni yatırımcılar için, UST’nin bir stabilcoin olarak güvenli bir statüsü var. Bu da UST’nin piyasa düşüşleri sırasında fiyatını koruma yeteneğini sağlamlaştırılan bir şey. Ek olarak bu, diğer merkezi olmayan stabilcoin’lerin yapmayı başardığı bir şey değil.

Şimdi Terra’nın DApp’leri (merkezi olmayan uygulamalar) UST için, özellikle de tüm akıllı sözleşme kripto projelerinden övgü alan Anchor Protocol (tasarruf platformu) için birincil talep destekleyici güç olmuştur.

Bu olayı genel bir bakış açısıyla yorumlarsak, yaklaşık bir yıl önce Terra’nın yalnızca bir DApp’i vardı. Bugün 100’den fazla var. Bu da büyümek için inanılmaz bir gelişme!

UST için bir başka büyük talep faktörü de, geçen Eylül ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’ndeki merkezi stabilcoin’lerle ilgili düzenleyici endişelerinin önemli ölçüde artmasıdır.

Bu ve diğer faktörlerin bir sonucu olarak, yalnızca Eylül ayından bu yana neredeyse 10 milyar UST basıldı.”

Şu anda 21 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan LUNA, yazının yazıldığı sırada 47,08 dolardan işlem görüyor. TerraUSD (UST) ise, şu anda yaklaşık 11,3 milyar dolar olan piyasa değeriyle 15. sırada yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!