BTC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Analist Yıl Sonu Bitcoin Tahminini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasındaki yatırımcılar tarafından yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti ve yatırımcısı, Bitcoin’in (BTC) yıl sonuna kadar değerini hızla artıracak ciddi bir rallinin ilk aşamalarında olduğunu söylüyor.

Twitter’da 319.500 takipçiye sahip olan uzman analist Credible, takipçilerine BTC yükseliş sinyalleri vermeye başladığında Bitcoin’in yeni bir paradigmaya girmiş olabileceğini söylüyor.

Kripto strateji uzmanına göre, Bitcoin muhtemelen beş dalgalı boğa döngüsünün beşinci dalgasına girdi ve 130.000 dolar seviyelerine ve belki de daha yüksek fiyatlara çıkmaya hazırlanıyor.

“Tüm ciddiyetle 5. dalga, 1’e ve 3’e benzer olmalı, çünkü bir kez başladığımızda geri çekilmeler sığ olacak ve esasen birkaç ay boyunca ‘sadece’ yükseliş olacak. Gerçekten yeni bir paradigma değil, sadece bir yıllık konsolidasyon döneminden sonraki genişlemenin sonucu.”

Bitcoin
Kaynak: Credible/Twitter

Credible, dalgalar halinde oluşma eğiliminde olan kalabalık psikolojisini inceleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisine üyedir. Teori, bir boğa piyasası döngüsünün, bir, üç ve beşinci dalgaların ana yükseliş trendleri olduğu beş dalga halinde geldiğini belirtir.

Credible’a göre, beşinci dalga muhtemelen bir tepe noktası veya Bitcoin’in kısa sürede katlanarak yükseldiği bir dönemden oluşacak.

“Hayır, benim iddiam, bu sefer kelimenin tam anlamıyla farklı olmadığı. Döngünün zaten bittiğini söylemek, BTC tarihinde ilk kez, tepe noktası olmayan, uzatılmayan bir döngü yaşadığımızı iddia etmektir.”

Kısa vadede Credible, 46.000 dolar civarında sığ bir geri çekilmenin tezinin doğruluğunu kanıtlayacağını söylüyor.

“Şu anda aradığım şey. Yine, verimsizliği doldurmamak, bir sonraki büyük dürtümüze başladığımız argümanını daha da güçlendiriyor.”

Kaynak: Credible/Twitter
Uzman Analist Yıl Sonu Bitcoin Tahminini Açıkladı! 1

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1’den biraz fazla bir düşüşle 47.076 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Uzman Analist Yıl Sonu Bitcoin Tahminini Açıkladı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!