Analist

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Başarılı Analist, Düzeltmenin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başarılı kripto para analisti, piyasa düzeltmesi devam ederken, Bitcoin’in geçmişteki düşüş trendlerine bakarak yorumlarda bulundu.

YouTube’da 695.000 aboneye sahip olan başarılı analist Benjamin Cowen, paylaştığı yeni bir videoda, yüksek hacimli tasfiye etme olaylarının tarihsel olarak bir destek seviyesi bulduğunda ve Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edebileceğini söyledi.

Cowen, 2018’in Mayıs ayında, 2020’nin Mart ayında ve 2021’in de Mayıs ayında gerçekleşen likidite olaylarına göz attı. Bitcoin’in son düşüşüne rağmen, bunun bir sonraki büyük yükselişten önce destek sağlamak için gerekli olan büyük tasfiye olayı olmadığı söyledi.

“Birinci çeyreğin tamamında böyle oldu. Bu yılın birinci çeyreğinde düşüş eğiliminde olacağımıza inanıyorum, aksi kanıtlanana kadar düşüş trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.”

cowen liquidation events
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Cowen, Bitcoin’in 2020 rallisine sebep olan küçük yatırımcıların, gelen yeni yatırımcılar dalgasından ziyade, 2021 yaz sonunda ve sonbaharındaki yükselişinden de sorumlu olduğunu düşünüyor. İndikatör olarak da hem zincir içi eğilim ölçümleri hem de sosyal metriklerden de bahsetti.

“Yeni yatırımcıların Bitcoin’e olan talebinin, neredeyse bir yıldır azaldığını epeydir söylüyorum.

Kasım ayında söylediğimiz gibi değil… Piyasa döngüsünün bu noktasında Bitcoin satın alan pek çok yeni yatırımcı görmüyorsunuz.”

Bitcoin’in düşüşünün durması ve yukarı yönlü hareket etmesi için ne gerekebileceğine ilişkin olarak Cowen, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak adlandırdığı ve bir BTC rallisinin izlendiği, piyasada trend değişikliğine sebep olan kırmızı mum trendlerini vurguladı.

“Şimdi temelde sadece, hacmin yükseldiği ve likidite edilmek istenen herkesi likidite ettiğimiz ve de sonra daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğiz, vurulacak başka bir duvar arıyoruz.”

Cowen, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşebileceğini kimsenin kesin olarak bilmediğini, ancak Bitcoin’in 2022’de olumlu duyguları yeniden kazanacağından emin olduğunu söyledi.

“2022’nin tamamının düşüş eğiliminde olacağını düşünmüyorum.

Bence birinci çeyrek kırmızı olacak ve belki ikinci çeyrekte de kırmızı bir piyasa ile karşılaşacağız.

Ancak yılın ilerleyen zamanlarında işlerin tersine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum.”

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, gün içinde yüzde 9,11 düşüşle ve 35.302 dolardan işlem görüyor.

Başarılı Analist, Düzeltmenin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!